duyuru Güncel Duyurular!
Flatcast Tasarım Kampanyaları!.... Flatcast Tasarım Detayları!....
bilgi mybb

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Bir Erkeği Açmanın 5 Yolu
Konudaki Cevap Sayısı
0
Konuyu Açan Kişi
HeRSeYiM
Görüntülenme Sayısı
342
Yeni Yorum Gönder 
 
Bir Erkeği Açmanın 5 Yolu
Yazar Konu
HeRSeYiM
Çevrimiçi

**********

Yorum Sayısı: 55,948
Üyelik Tarihi: 21-07-2013
Yorum: #1
dikkat Bir Erkeği Açmanın 5 Yolu
Bir Erkeği Açmanın 5 Yolu

“Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez.” Size tanıdık mı geliyor? Oysa erkekler de konuşmak ister: doğru şartlar altında! Kapalı kutu bir erkeği açabilirsiniz.

“Ne düşündüğünü bilmek istemiyorum çünkü bana ne olup bittiğini hiçbir zaman söylemez.” Tanıdık mı geliyor? Yakınlarda yapılan bir ankette katılımcıların yüzde 42’si partnerleriyle duygularını paylaşmak konusunda zor zamanlar geçirdiklerini söylüyor. Bu olduğunda, kapanmış hissediyorlar ve karşılarındaki de yanlış anlaşılmış. Dr.Brenda Shoshanna şöyle diyor: “Terapist ve yazar olarak tecrübelerimle kadınların farkına varmadıkları bir şey keşfettim. Erkekler konuşmak ister. Doğru şartlar altında, bütün bir gece konuşabilirler. Bir çok erkek umutsuzca kendilerini saklamak zorunda hissederler.”

Öyleyse erkeğinizin paylaşmasını sağlayacak yol ne?

1) GERÇEK ERKEKLER REDDEDİLMEYİ HİSSEDER, GERÇEKTEN!

Bu doğru. Bir çok kadınların onları eleştirdiğini hisseder ve bu yüzden açılmaktan, birilerinin onlara gülmesinden, onları reddedilmiş ve aşağılanmış olarak bırakmasından korkarlar. Kadınlar bir erkeğin egosunu ve kimlik duygusunun kendilerininkinden daha kırılgan ve daha kolay tamir edilebilir olduğunu anlamalıdır. Bu özellikle mahrem bir ilişkisi olduğunda geçerli: bilmek ve geri bildirim almak, sizin hoşunuzua gidip gitmediğini bilmek ister. Eğer bir erkek onu yargılayacağınızı, söylediklerinden ötürü ona farklı bakacağınızı hissederse kesinlikle konuşmaz.

Partnerinizi yargılamamak aklındakini söylemesini sağlamak ve onu duymak istemek değildir. Bu sizin aynı seçeneğe sahip olmadığınızı ya da ona aynı şeyi teklif etmeyeceğiniz anlamına da gelmez. Onun size açılmasını sağlamak için, her kim olursa olsun tamamen kabul edildiğini hissetmek ister, sizin istediğiniz adam olduğu için değil. Onunla sabırlı olun. Eğer onun düşüncelerine başka bir bakış açısıyla anında yanıt verirseniz, mesela ” hımm, bence yanlış. Katılmıyorum.” ya da “Bu çılgınca düşünceyi de nerden buldun?” bütün erkekler rahatlayacaktır. Çok kişisel olup olmadıklarından, bunun verdikleri imaja uygun olamamasından ya da kendilerine biçtikleri imaj olmasından korkarlar.

Bir erkek hayatının farklı evrelerinde farklı şeylerdir, bazen aynı hafta ya da gün içinde bile. Size bütün farklı yönlerini göstermesine izin verin. Eğer beklentilerinizden vazgeçemiyorsanız ve gerçekten kimliğini bulmasını istiyorsanız, bunu hemen hissedecek ve rahatlayacak, sizinle konuşmaktan zevk alacaktır.

2) KENDİNİZİ AÇIĞA ÇIKARIN.

Partnerler arasında karşılıklı güven olmalı. Herkesin sorunları, dolaptaki iskeleti ve korkuları var. Bir çok erkek “Bunu onunla paylaşırsam beni terk eder.” Diye düşünür. Kendiniz hakkında sizin de ona güvendiğiniiz gösterecek bir şeyi açık etmelisiniz.
Açılmaya başladığında, ne söylediğini dinleyin ve bir adım geri atıp şöyle bir şey söyleyin. “Bu o kadar da kötü değil. Ben daha kötüsünü yaptım.” Ve hikayenini içinden sevdiğiniz bir bölümü çıkarın. (Yine de uydurmayın. Çok gereksiz kaçacak ve yönelendirmeye dönüşecektir. İnsanlar belli bir dereceden sonra yönlendirildiklerini anlarlar ve işler iyi gitmez.)

Ona geri bildirim yaptığınızdan emin olun ve onun tarafını tutun. Bazı kadınlar hikayeleri dinler ve sadece ne kadar yanlış olduğunu söylerler. Başkalarının tarafını tutarlar. İşle ilgili bir hikayede mesela iş arkadaşlarının yanındadırlar. Onun bakış açısından bakmanız önemlidir. Bu onu eğitme bir şeyler öğretme zamanı değil, “arkadaş olma” zamanı. İki insan arkadaş olurken karşılıklı olarak kendi deneyimlerini paylaşırlar ve bunun sayesinde yakınlığı ve rahatı tadarlar. Burada bir ilişki yaratıyoruz, aynı dünyayı paylaştığınız ve benzer bir yerde yaşadığınız hissini…

Erkeklerin nasıl acınası bir şekilde yalnız hissettiklerine şaşırırsınız. Sadece sessiz olmak için eğitilmemişlerdir, aynı zmaanda ne yaptıklarını söylemenin erkekliğe ters olduğunu düşünürler. Çünkü erkeklerden hiç geri bildirim almazlar. Sizin dürüst ve olumlu geri bildiriminiz hayatidir. Bu yolda ilerlerseniz, erkek arkadaşımız orada kendini anlayan birinin olduğunu farkedecek ve daha da açılacaktır.

3) GEÇMİŞE YOL VERİN.

Eğer erkek arkadaşınızla bitmeyen ve geçmişin bütün eski şikayet nedenlerini geri getieen bir tarışma yaptınız mı? Yanlışları, sizi incitmesi, size sahip olma şekli hakkında? Nereneyse her ilişkide bir noktada bu olur ve gerçek ortaya çıkar: erkeklerin aklına bu geldiğinde sinerler.

Eğer bir erkek sözleriniz değiştirileceğini, yanlış anlaşılacağını, başkalarına söyleneceğini ya da kendisine karşı kullanılacağını farkederse, açılması mümkün değildir.

İletişim açığını kapatmanın en kolay yolu ona geçmişte ne söyledi ya da yaptıysa sizin de bunda payınız olduğunu hissettirmektir. Bütün ilişkiler dansa benzer hiç kimse mükemmel ya da berbat değildir. Aslında, birbirini iyi ya da kötü olarak görmektense, oynanan oyunları farketmek ve çıkamadığınız konularda nasıl sıkışık kaldığımızı anlamak daha iyidir.

Örneğin, bazı kadınlar kurbaın oynamaya bayılır. Kendi duygularınız değerlendirmek ve partnerlerinden daha güçlü hissetmek için ilişkiyi suçlamak zorundadırlar. Aslında, bir erkeği kendilerine bu yolla bir süre bağlayabilirler. Ama iletişimin tamamen kapandığı ve ilişkinin sallandığı açıktır.

Eğer bu özür durumunu değiştirip zie tamamen açılmasını istiyorsanız, şunu deneyin. Bu hale gelmenize neden olan olayların kendinize ait olan kısımlarının sorumluluğunu alın ve neden böyle olduğunu anlamaya çalışın. Bu kendinizi suçlamak da değildir. Sadece duruma dikkatlice bakmak. Onun bütün “doğru”larına odaklanın, “yanlış”larına değil. Daha fazla yardım istiyorsanız, bir gazete alın ve bu ilişkiden kazandıklarınızı ve bu ilişkiye verdiklerinizi liste yapın. Sizin de mükemmel olmadığınız zamanları ve beraber büyüyüp gelişme yollarınızı not edin.

Affetme yeteneği bir yıl öncesinde onda nelerin doğru olduğunu düşünmenin yanlış olduğunu farketmek kadar kolaydır. (tabii kendinizde de) Şimdiye odaklanın. Doğru iletişim bu zamanda kalmayı gerektirir ve geçmişi geçmişte bırakır.


[Resim: imzamm.1zdkum.gif]
[Resim: imzamkedilihlkvk.gif][Resim: imzamkedili2b2knl.gif]

Ölümün karşısında Yaşamak için Tek bahanemsin.
I will always love you

12-01-2018 18:33
kullanıcının web sitesini ziyaret et kullanıcının tüm mesajlarını bul
Yeni Yorum Gönder 


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
dikkat SENI SEVIYORUM DEMENIN 100 KOLAY YOLU HeRSeYiM 0 798 01-12-2016 1:12
Son Yorum: HeRSeYiM

Hızlı Menü:


Şu anda bu konuyu okuyanlar: 1 Ziyaretçi